alik
09 مرداد 1401 - 16:32

۱۷ هزار نفر از نمایشگاه صنایع دستی در مشهد بازدید کردند

مشهد ـ سرپرست معاونت صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: ۱۷ هزار نفر از نمایشگاه صنایع‌دستی و هنرهای سنتی در مشهد بازدید کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا ابراهیم‌نیا اظهار کرد: با وجود این‌که شرایط کرونایی موجب کاهش تمایل برای بازدید از نمایشگاه شده بود اما تعداد ۱۷ هزار نفر از نمایشگاه صنایع‌دستی و هنرهای سنتی بازدید کردند.

خبرگزاری مهرسرپرست معاونت صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی افزود: شرایط برگزاری امسال نمایشگاه با سال‌های گذشته متفاوت بود، چون نمایشگاه در شرایط کرونایی برگزار شد و شرایط کرونایی باعث کاهش تعداد بازدیدکنندگان از نمایشگاه شد.

وی تصریح کرد: هم‌چنین شرایط اقتصادی مردم نمایشگاه را تحت تأثیر قرار داده و موجب کاهش خرید به نسبت نمایشگاه‌های گذشته شده بود.

ابراهیم‌نیا افزود: وقوع سیل در برخی استان‌ها و ایجاد مشکلاتی برای شهروندان و برخی راه‌های مواصلاتی، بر روند برگزاری نمایشگاه و حضور هنرمندان و شهروندان تأثیر گذار بود.

سرپرست معاونت صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: در یازدهمین نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی و هنرهای سنتی خراسان رضوی ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال صنایع‌دستی فروخته شد.

وی افزود: بیشترین صنایع‌دستی فروخته شده در این نمایشگاه شامل سنگ مشهد، بافته‌های داری و مصنوعات چوبی بوده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 506694