alik
06 مرداد 1401 - 09:57

تامین امنیت هیئت‌های مذهبی با پلیس یاران محرم

فرمانده انتظامی استان اصفهان از اجرای طرح "پلیس یار محرم" به منظور تامین امنیت هیئت‌های مذهبی با استفاده از افراد امین و مورد اطمینان درون خود هیئت‌ها خبر داد.

سردار محمدرضا میرحیدری در گردهمایی هیئت‌های مذهبی گفت: با توجه به محدودیت‌های کرونایی که در کشور حاکم بود مراسم‌های مربوط به دهه اول محرم در سال‌های اخیر متفاوت‌تر از گذشته برگزار شد و انتظار می‌رود که امسال با رعایت دقیق مسایل بهداشتی بتوانیم کمی بهتر از سال‌های گذشته و با شکوه و عظمت هرچه تمام‌تر عشق و ارادت خود به اهل بیت پیامر (ص) را به نمایش بگذاریم.

وی از برنامه ریزی برای حضور معاونان، رؤسای پلیس‌های تخصصی و روسای کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها در هر یک از هیئت‌ها خبر داد و گفت: با همفکری و با حضور رئیس کلانتری و مسئولان ایستگاه‌های پلیس راهنمایی و رانندگی در هیئت‌های مذهبی برنامه ریزی خواهد شد.

فرمانده انتظامی استان اصفهان از اجرای طرح "پلیس یار محرم" به منظور تامین امنیت هیئت‌های مذهبی با استفاده از افراد امین و مورد اطمینان درون خود هیئت‌ها خبر داد و گفت: برای هیئت‌های مذهبی کوچک ۵ و برای هیئت‌های مذهبی بزرگ ۱۵ نفر به عنوان پلیس یار محرم پیش بینی شدند که با البسه و تجهیزات خاصی که در اختیارشان قرار داده می‌شود و آموزش‌هایی که به آن‌ها ارائه خواهد شد در زمینه کاهش حوادث و ایجاد نظم و انضباط و هم در ارتباط با تامین امنیت عزاداران فعالیت می‌کنند.

سردار میرحیدری ضمن توصیه به هیئت‌های مذهبی در خصوص رعایت حال همسایگان، بیماران و جلوگیری از تولید صدا‌های ناهنجار و حرکاتی که نارضایتی عموم را فراهم می‌آورد گفت: ازمسئولان هیئت‌های مذهبی انتظار داریم، ساعت شروع و پایان مراسم‌ها و زمان حرکت هیئت‌ها و دسته جات در خیابان‌ها را مشخص کرده و هماهنگی لازم را با ماموران کلانتری‌ها و ایستگاه‌های پلیس راهنمایی و رانندگی انجام دهند.

سردار میرحیدری از برنامه ریزی برای پوشش کامل امنیتی منازل مردم با افزایش تردد گشت‌های انتظامی خودرویی، موتوری و پیاده در محلات طی مدت دهه اول محرم خبر داد و گفت: همچنین در حوزه ترافیکی نیز ماموران پلیس راهور در خدمت هیئت‌ها خواهند بود تا در زمان حضور دسته جات از بروز راه بندان و گره‌های ترافیکی جلوگیری کنند.

وی هر گونه تهدیدی علیه هیئت‌های مذهبی را تهدیدی بر علیه مکتب عاشورا عنوان کرد و افزود: ماموران این فرماندهی خود را خادمان مجالس عزاداری اهل بیت پیامبر (ص) می‌دانند و به طور کامل در خدمت هیئت‌های مذهبی هستند. هر کجا هم کج سلیقگی مشاهده شد که مانع از اجرای برنامه‌های هیئت‌های مذهبی می‌شود آن‌ها را از طریق شماره تماس‌هایی که ارائه شده اعلام کنند و مطمئن باشند که مستقیماً به تماس‌ها و گزارش‌های هیئت‌های مذهبی رسیدگی خواهم کرد.

سردار میرحیدری نسبت به توطئه نفوذ دشمن و رسوخ بدعت‌های انحرافی در مجالس عزاداری هشدار داد و گفت: هیئت‌های مذهبی در این ایام نسبت به برخی حرکت‌های نسنجیده و بدعت‌هایی که دشمن به دنبال وارد کردن آن‌ها در عزاداری‌های مردم و به انحراف کشیدن این مجالس است بیشتر از گذشته باید هوشیار باشند و در خصوص افراد ناشناسی که قصد دارند به عنوان مداح یا سخنران در هیئت‌ها حضور یابند باید دقت لازم را بعمل آورند.

این مقام ارشد انتظامی در خاتمه با بیان اینکه بدخواهان مکتب عاشورا به دنبال این هستند که جمعیت جوان را از هیئت‌ها دور کنند اظهار داشت: هنر هیئت‌های مذهبی هم این است که بتوانند جوانان را به سمت خود جذب کنند و مساجد، حسینیه‌ها و تکایا را از حضور جوانان پر کرده و کاری کنند که امسال مجالس عزداری سید و سالار شهیدان پرشورتر از همیشه برگزار شود.

باشگاه خبرنگاران جواناصفهاناصفهان

شناسه خبر: 482040