alik
09 مرداد 1401 - 11:15

سیل ۸۵۶ میلیارد تومان به کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد خسارت زد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از خسارت بیش از ۸۵۶ میلیارد تومانی سیل به تولیدات و تاسیسات بخش کشاورزی این استان خبر داد.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، سید علی معتمدی‌پور پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از 10 روز پیش همه اقدامات هشداری و تامینی به همه تولیدکنندگان و بهره‌برداران به صورت تفکیکی و مستمر انجام شد و اگرچه در کاهش خسارات موثر بوده اما حجم بالای بارندگی‌ها وقوع حادثه و خسارت را اجتناب‌ناپذیر کرد.

خبرگزاری تسنیمیاسوجیاسوجرئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد که از طرف وزیر جهاد، حکم تام‌الاختیار برای رسیدگی به مشکلات کشاورزان گرفته، افزود: بیشترین خسارت ناشی از سیل در بخش آبزیان بوده و از 260 مزرعه پرورش ماهی، 180 مزرعه به طور کامل و یا جزئی آسیب دیدند.

وی با بیان اینکه با همه وجود در کنار تولیدکنندگان هستیم، تصریح کرد: بخش آبزیان، پمپاژها و تاسیسات آب و خاک، اماکن دامی، کانال‌ها و سراب‌های کشاورزی، اراضی برنج‌کاری و صیفی و سبزی و برخی باغات آسیب جدی دیدند.

معتمدی‌پور گفت: در سرجمع، بارش‌های رگباری اخیر بیش از 856 میلیارد تومان به بخش کشاورزی خسارت زده است و با توجه به تداوم سامانه بارشی این خسارات بیشتر خواهد شد.

معتمدی‌پور همچنین به تخریب سراب‌ها و کانال‌های انتقال آب به بیش از یکهزار و 700 هکتار اراضی برنج‌کاری در حاشیه رودخانه‌ها اشاره کرد و ادامه داد: اگر با فوریت این سراب‌ها ترمیم نشوند همه این مزارع خشک خواهند شد و حجم خسارات بالا خواهد رفت.

نماینده تام‌الاختیار وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: راه ارتباطی و آنتن‌دهی در چندین منطقه استان قطع شده و حجم خسارات در این مناطق هنوز براورد نشده است.

خسارت 16 میلیارد تومانی سیل به راه‌های روستایی استان قزوین

خسارت 16 میلیارد تومانی سیل به راه‌های روستایی استان قزوینقول اردوغان به ایران برای تشکیل کمیته فنی آبی/ هیچ سدی در سیلاب‌های اخیر آسیب ندید

قول اردوغان به ایران برای تشکیل کمیته فنی آبی/ هیچ سدی در سیلاب‌های اخیر آسیب ندیدآخرین وضعیت بارش‌ها در استان لرستان| جاری‌شدن سیل در شهرستان سلسله/ خسارات سنگین به باغات و اراضی کشاورزی

آخرین وضعیت بارش‌ها در استان لرستان| جاری‌شدن سیل در شهرستان سلسله/ خسارات سنگین به باغات و اراضی کشاورزیمعتمدی‌پور تاکید کرد: همه طرح‌های تولیدی خسارت‌دیده از سوی واحد مدیریت بحران جهاد کشاورزی بازدید شدند و میزان خسارات با دقت براورد و اقدامات جبرانی انجام می‌شود و هیچ نیازی به مراجعه حضوری نیست.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 504358