alik
12 مرداد 1401 - 17:45

برگزاری سوگواره احلی من العسل در کرمانشاه

کرمانشاه- معاون پرورشی آموزش و پرورش کرمانشاه از برگزاری سوگواره احلی من العسل توسط دانش آموزان کرمانشاهی در روز ششم محرم خبر داد.

احمد شایسته در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برگزاری مراسم احلی من العسل در استان کرمانشاه، اظهار کرد: این مراسم به صورت سراسری در تمامی استان‌ها در روز ششم محرم مصادف با ۱۳ مرداد ماه برگزار می‌شود که در استان کرمانشاه نیز این مراسم با حضور باشکوه دانش‌آموزان برگزار می‌شود.

خبرنگار مهراحلیالعسلوی افزود: مراسم سوگواره احلی من العسل برای دهمین سال پیاپی در راستای عملیاتی کردن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، ترویج و نهادینه‌سازی فرهنگ ولایت مداری، معرفی نقش الگویی شهدای نوجوان دشت کربلا به ویژه حضرت قاسم بن الحسن (ع) برگزار خواهد شد.

احلیالعسلع)معاون پرورشی آموزش و پرورش استان کرمانشاه تصریح کرد: مراسم احلی من العسل با همکاری آموزش و پرورش، اوقاف، تبلیغات اسلامی و شهرداری در تمامی شهرستان‌های استان کرمانشاه و حدالامکان در بقعه‌های متبرکه برگزار می‌شود.

احلیالعسلحدالامکانشایسته با اشاره به زمان برگزاری این مراسم در شهر کرمانشاه، بیان کرد: سوگواره احلی من العسل در روز ششم محرم مصادف با پنجشنبه ۱۳ مرداد ماه رأس ساعت ۱۰ صبح در امامزاده ابراهیم (ع) طاقبستان کرمانشاه با حضور دانش‌آموزان به همراه پوشش زنده خبری در شبکه استانی زاگرس کرمانشاه همزمان با سراسر کشور این مراسم را به صورت می‌گیرد و این مراسم همزمان در سراسر کشور از ساعت ۹:۳۰ صبح آغاز و تا ساعت ۱۱ ظهر ادامه خواهد داشت.

احلیالعسلع)وی ادامه داد: احلی من العسل یک اتفاق ویژه دانش‌آموزی است که شرکت‌کنندگان تا مداحان همگی دانش‌آموز هستند.

احلیالعسل

منبع: مهر
شناسه خبر: 527858