alik
09 مرداد 1401 - 11:17

گزارش کمیسیون هماهنگی مدیریت سیلاب شهر تهران در صحن شورا ارائه شود

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه 14 سال پیش توافق نامه بین شهرداری و وزارت نیرو برای بهبود روند حفاظت از رودخانه‌ها و مسیل‌ها و مدیریت کارآمد سیلاب در شهر تهران» منعقد شده گفت: به شورا گزارشی از عملکرد ارائه کنید.

به گزارش خبرنگار فارس، زهرا شمس احسان عضو شورای اسلامی شهر تهران صبح امروز در هشتاد و دومین جلسه شورا در تذکری ضمن تسلیت درگذشت جمعی از هموطنانمان در حوادث ناشی از سیلاب‌های اخیر اظهار داشت: از تلاش شبانه روزی نیروی‌های امدادی در امدادرسانی به شهروندان تهرانی قدردانی می‌کنم.

وی با بیان اینکه در سال ۱۳۸۷ توافق نامه همکاری مشترک بین شهرداری تهران و وزارت نیرو  با  هدف «ایجاد هماهنگی و وحدت رویه در روند حفاظت از رودخانه‌ها و مسیل‌ها و هماهنگی در مدیریت کارآمد سیلاب در شهر تهران» منعقد شد، اظهار داشت: به منظور ایجاد وحدت رویه و ایجاد زمینه اجرای مفاد توافقنامه مقرر شد «کمیسیون هماهنگی مدیریت سیلاب شهر تهران» تشکیل شد.

وی ادامه داد: تعیین اعضای کمیته اجرایی و تصویب اولویت‌های کاری، بررسی و تصویب راهکارهای پیشنهادی کمیته اجرایی و ارائه گزارش های مستمر از نتیجه اقدامات و فعالیت‌های انجام پذیرفته در چارچوب توافقنامه، از جمله شرح وظایف کمیسیون مذکور ذکر شده است.

شمس‌احسان افزود: در ماده ۳ توافق نامه، تعهدات وزارت نیرو  مبنی بر «انجام مطالعات پهنه بندی سیل و تعیین حد بستر و حریم رودخانه ها و مسیل های شهر تهران» تعیین شد؛ همچنین در ماده ۴ تعهدات شهرداری تهران، «انجام مطالعات ساماندهی رودخانه ها و مسیل های شهر تهران و همچنین به هنگام سازی طرح جامع جمع آوری و هدایت آب های سطحی شهر تهران» عنوان شد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: در ماده ۵ ، تعهدات مشترک مبنی بر «همکاری در انجام مطالعات پهنه بندی سیل، تعیین حدود بستر و حریم رودخانه ها، همکاری در روند آزادسازی بستر و حریم رودخانه ها، تبادل داده و اطلاعات فنی و همچنین شناسایی و تعیین تکلیف مسیل های متروکه» عنوان شد.

وی گفت: با توجه به گذشت ۱۴ سال از زمان انعقاد این توافقنامه، از شهردار تهران تقاضا دارم ضمن ارائه گزارش دقیق از اقدامات و نتیجه فعالیت های صورت پذیرفته ذیل این توافقنامه به صحن شورا، به برگزاری منظم جلسات کمیسیون و انجام اقدامات موثر و کارآمد در مدیریت سیلاب شهر تهران اهتمام لازم را داشته باشند.

انتهای پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 504320