alik
14 مرداد 1401 - 14:07

3 کشتی جدید حامل غلات اوکراین را ترک کرد

وزارت دفاع ترکیه تایید کرد که سه کشتی جدید حامل غلات اوکراین برای رسیدن به بازارهای جهانی و بر اساس توافق استانبول اوکراین را ترک کرد.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از اسپوتنیک، وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد: سه محموله جدید غلات روز جمعه از اوکراین خارج شد که این آغاز یک سری چرخه‌های عرضه منظم به بازارهای جهانی پس از توافق بین المللی امضا شده در ماه ژوئیه در استانبول ترکیه است.

اسپوتنیکاین وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد که سه کشتی بارگیری شده با ذرت و با نام‌های Navistar Rogaine و Polarent عازم ایرلند، انگلیس و ترکیه خواهند بود.

به گفته نمایندگان مرکز هماهنگی مشترک، همه کشتی‌ها بررسی خواهند شد. این کشتی‌ها تحت نظارت مرکز هماهنگی مشترک ایجاد شده در استانبول بر اساس توافقنامه بین المللی که در تاریخ 22 ژوئیه در استانبول به امضا رسیده است، حرکت می‌کنند.

وزارت دفاع ترکیه دوشنبه گذشته از حرکت اولین کشتی غلات از بندر اودسا اوکراین خبر داد و مسیری را به سمت شمال غربی دریای سیاه طی کرد.

در 22 ژوئیه گذشته توافقنامه‌های چند جانبه در مورد رفع محدودیت‌های عرضه محصولات روسیه برای صادرات و کمک روسیه در صادرات غلات اوکراین امضا شد.

این توافقنامه که توسط نمایندگان روسیه، ترکیه، اوکراین و سازمان ملل در استانبول امضا شد، شامل صادرات غلات، مواد غذایی و کود اوکراینی از طریق دریای سیاه از سه بندر از جمله اودسا است.

انتهای پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 536393