alik
11 بهمن 1401 - 21:50

مسدودشدن محور پاوه به مریوان/تردد در محورهای کوهستانی با زنجیرچرخ

کرمانشاه- رئیس پلیس راه کرمانشاه از مسدود شدن محور پاوه به مریوان و برخی محورهای فرعی در حوزه اورامانات خبر داد.

کیخسرو دستغیب در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه در تمامی محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه شاهد بارندگی باران هستیم، اظهار کرد: علاوه بر این از ساعاتی پیش بارش برف در برخی از این محورها آغاز شده است.

وی افزود: با توجه به آغاز بارش برف طی ساعات گذشته تردد در محور پاوه به نودشه، جوانرود و ثلاث باباجانی تنها از طریق زنجیر چرخ امکان پذیر است.

پلیس راه استان کرمانشاه تصریح کرد: همچنین در محورهای گردنه مله ماس در شهرستان سنقر، گردنه بید سرخ در شهرستان کنگاور، محور سنقر به اسد آباد و گردنه خسرو آباد نیز به دلیل بارش برف داشتن زنجیر چرخ برای تمامی خودروها الزامی است.

دستغیب با تاکید براینکه در گردنه‌های برف‌گیر استان علاوه بر بارش برف شاهد مه نسبتاً غلیظ هستیم، خاطرنشان کرد: در سایر محورهای استان که تنها بارش باران داشته تردد روان و بدون مشکل در حال انجام است.

وی بیان کرد: تنها محور بسته در استان کرمانشاه محور پاوه به مریوان و برخی محورهای روستایی و فرعی در حوزه اورامانات است که باوجود تلاش‌های در حال انجام برای بازگشایی اما به دلیل حجم بالای بارش برف بازگشایی محورهای بسته شده زمان بر خواهد بود.

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه با اشاره فعالیت ۲۴ ساعته نیروی‌های پلیس راه در استان کرمانشاه و محورهای آن، گفت: ۷۰ تیم گشتی پلیس راه به طور شبانه روزی و آشکار در محورهای مواصلاتی مستقر بوده که تا پایان بارش‌ها به طور مستمر این فعالیت‌ها ادامه خواهد داشت.

دستغیب با توصیه به رانندگان داشت و عنوان کرد: با توجه به برودت هوا، لغزندگی جاده‌ها و هشدار هواشناسی نسبت به آبگرفتگی معابر در پی بارش شدید باران از رانندگان تقاضا می‌شود که احتیاط کامل در رعایت سرعت مجاز، استفاده از نور چراغ پایین، سالم بودن خودرو و همراه داشتن زنجیر چرخ را مورد توجه قرار دهند.

وی ادامه داد: در صورت نداشتن زنجیر چرخ توسط گشت‌های مستقر متوقف و از ادامه دادن مسیر خود منع خواهند شد همچنین از تمامی افرادی که قصد تردد با اتومبیل شخصی خود به خارج از استان را دارند درخواست می‌شود که پیش از حرکت با تلفن گویا ۱۴۱ راهداری تماس گرفته و از وضعیت راه‌ها اطمینان حاصل کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1011283